2019 FIRST Robotics Competition - Istambul Regional

Prowadzona od 26 lat organizacja robotyczna FIRST ® Robotics Competition zawitała też do Europy i również do Turcji, gdzie już od 2015 roku rozgrywane są turnieje pozasezonowe w ramach tej ligi. W marcu tego roku w Istambule odbędzie się drugi oficjalny międzynarodowy turniej robotyczny FIRST ® Robotics.

 Tak sama Impreza, jak i całe przedsięwzięcie FIRST ® Robotics ma na celu zwiększenie zainteresowania uczniów nauką i techniką. Taka też jest rola i cele fundacji „Fikret Yuksel Foundation” z Turcji, organizatora tego wydarzenia i takie też cele przyświecają naszej Fundacji „Z Robotem za Rękę”.

Wydarzenie skierowane jest do młodzieży w wieku licealnym, która tam na miejscu przyjmuje ducha walki zespołowej. Współpracuje w zespole, rywalizuje z innymi zespołami z całego świata, ale także wzajemnie sobie pomaga, aż wreszcie koncentruje się na wynikach i ...wygrywa.

Od drużyn wymaga się tego, by zbudowali swoje roboty w ramach ściśle określonych zasad, ale także by określili swoje strategie i własne sposoby na osiągnięcie sukcesu. Gra bowiem nie polega jedynie na rywalizacji między zespołami, ale także na współpracy z tymi, których przyjdzie im mieć w własnym sojuszu, w którym zespoły dzielą się zadaniami, by optymalnie wykorzystać potencjał swoich robotów.

Wydarzenie jest prowadzone z pomocą wielu wolontariuszy i wielu sponsorów. Fikret Yuksel Foundation dokładają wszelkich starań, by zainteresować coraz większą liczbę młodzieży, gościć coraz więcej gości zagranicznych i od liczby 8 zespołów, które rywalizowały na pierwszym zorganizowanym przez fundację turnieju w 2015 roku, dotarli do liczby prawie 1500 uczestników w roku ubiegłym (2018), a samo zainteresowanie młodzieży w Turcji, ich wiedza i potencjał stale się podnosi i dzisiaj różnice zaawansowania robotów między nimi, a bardziej doświadczoną resztą świata już się praktycznie zacierają.

W dniach 1-4 marca 2019r. odbędzie się 3660 międzynarodowy turniej, w którym będą uczestniczyć drużyny z 26 krajów. Turcja jest siódmym krajem po USA, Chinach, Kanadzie, Izraelu, Meksyku i Australii, w którym odbywa się ten turniej. W turnieju weźmie udział 50 drużyn, a odbędzie się on w Ülker Sports and Activity Hall w Istambule.

Podczas zawodów oceniana będzie wydajność robotów, wiedza techniczna drużyny i wartości, które przynoszą społeczeństwu. Ostatecznie 17 skrupulatnie wyselekcjonowanych przez jurorów drużyn w ramach powyższych kryteriów i 3 zwycięzców turnieju zakwalifikuje się do udziału w Mistrzostwach Świata odbywających się w Houston w dniach 12-20 kwietnia 2019r.

Wstęp dla widzów w regionalnym turnieju w Istambule, gdzie na te kilka dni zagości nauka, technologia i kreatywność, jest darmowy i organizator serdecznie zaprasza wszystkich, „którzy chcą być świadkami przyszłości.”

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.