Wydarzenia

 

 
 
 
 
Turniej First Lego League

Turniej First Lego League

Projekt FIRST LEGO League został stworzony w ramach partnerstwa między FIRST i LEGO Group. Jest to międzynarodowy konkurs przeznaczony dla dzieci, w wieku od 9 do 16 roku życia, stworzony by zaangażować i zafascynować dzieci nauką i nową technologią oraz wyposażyć je w cenne umiejętności przydatne w pracy i życiu.

Podkarpacki Festiwal Nauk 2019

Podkarpacki Festiwal Nauk 2019

Podkarpacki Festiwal Nauki to wydarzenie, które przyciągnęło rzesze głodnych nauki i tych chcących dopiero co poznać jej fascynujący świat. Była to jedna z największych imprez popularnonaukowych w kraju. Podczas festiwalu można spotkać naukowych wystawców z całej Polski, podziwiać najnowsze technologie, eksperymentować, uczyć się i przy tym doskonale bawić.

European Rover Challenge 2019

European Rover Challenge 2019

W dniach 13-15 września wzięliśmy udział w zawodach European Rover Challenge w Kielcach. Nasz łazik marsjański NT 2000 zajął 14 miejsce na 28 startujących zespołów, a Drużyna New Tech7570 przeszła do historii jako najmłodsi uczestnicy tych zawodów.  

Edukacja na potrzeby Przemysłu 4.0

Edukacja na potrzeby Przemysłu 4.0

W poprzednim tygodniu uczestniczyliśmy w seminarium pod tytułem „Edukacja na potrzeby Przemysłu 4.0” organizowanym przez Siemens Industry Polska oraz Encon-Koester na Politechnika Lubelska.

Szkolenie pt. ,,Sztuczna Inteligencja Twoim Biznesie”

Szkolenie pt. ,,Sztuczna Inteligencja Twoim Biznesie”

6 Czerwca, braliśmy czynny udział w Szkoleniu pt. ,,Sztuczna Inteligencja Twoim Biznesie”. Pojechaliśmy na nie w roli prelegentów, a przy okazji wysłuchaliśmy bardzo ciekawych i pouczających wykładów panów Wiesława Bartkowskiego i Andrzeja Wodeckiego,

2019 FIRST Robotics Competition - Istambul Regional

2019 FIRST Robotics Competition - Istambul Regional

Prowadzona od 26 lat organizacja robotyczna FIRST ® Robotics Competition zawitała też do Europy i również do Turcji, gdzie już od 2015 roku rozgrywane są turnieje pozasezonowe w ramach tej ligi. W marcu tego roku w Istambule odbędzie się drugi oficjalny międzynarodowy turniej robotyczny FIRST ® Robotics.

 Tak sama Impreza, jak i całe przedsięwzięcie FIRST ® Robotics ma na celu zwiększenie zainteresowania uczniów nauką i techniką. Taka też jest rola i cele fundacji „Fikret Yuksel Foundation” z Turcji, organizatora tego wydarzenia i takie też cele przyświecają naszej Fundacji „Z Robotem za Rękę”.

Subskrybuj to źródło RSS